svg Kumburgaz / İstanbul

Duyurular

Denizatı Site Sakinlerimize,

26 Eylül 2021 Pazar günü ön dinlenme tesislerinde yapılan toplantıya bizzat gelerek hazır bulunan üyelerimize site yönetimi olarak teşekkür etmek isterim.

Bu toplantımızın hazirun açılımı daire sahibi olarak 74 kişi, Whatsapp üzerinden katılamayacağını yazan ve alınan kararları kabul edeceğini beyan eden 6 kişi, İstanbul dışında ve mazaretleri dolayısıyla katılamayacaklarını beyan eden de 9 kişi olarak gerçekleşmiştir.

Birinci gündem maddemizde
Büyükçekmece Belediyesi’nin aldığı meclis kararı Site Başkanı İlham Seyyale tarafından üyelere okunarak bilgi verilmiştir.

Büyükçekmece Belediye’si meclis kararı Güzelce, Kumburgaz, Kamiloba, Celaliye ve Türkoba Mahallerinde bulunan binalarımızın hepsi 1999 deprem öncesine dayanmaktadır. Olası bir depremde istenmeyen can ve mal kayıplarının yaşanmaması için Büyükçekmece Belediyesi İmar planını Meclis toplantısında geçirerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine sunmuştur. Meclis kararında alınan en önemli madde imar komisyonu raporuna göre; Celaliye Mahallesi, Kamiloba Mahallesi ve Kumburgaz Mahallesi’nde imar durumuna bakılmaksızın mevcut ruhsat metrajı kadar inşaat yapma hakkına sahip olunmasıdır. Yani karar İstanbul Büyükşehir Meclisinden geçtiğinde binalarımızı güçlendirme, yıkıp yeniden yapma, kentsel dönüşüm kapsamından faydalanma haklarına sahip olunacaktır. Bu nedenle en kısa süre de hazır olunması açısından her apartman noter tasdikli kendi karar defterlerini çıkarmaları önerimizdir.

İkinci gündem maddemiz ise site personeli Cevat Kaldır’ın tazminatı konusudur.
13 yıldır sitemizde çalışan personelimizin yönetime geldiğimiz günden itibaren tazminat talebi kasamızın müsait olamayışı nedeniyle yapılamamıştı. Kendisi tazminatını peyder pey istemiş olmasına rağmen avukatımız ve mali müşavirimizce uygun görülmedi ve Uzlaşmacı ile zapt altına alınarak bedelin ödenmenin yapılması yönetimimize önerildi. Yönetim olarak bizde kasa durumumuza göre hareket ettik.
Bu sene kasamızda duyarlılığınız ve ödemelerinizi zamanında yapmanızdan dolayı bir para birikimimiz oldu. Bu koşulda personelimize durum izah edilerek tazminatını ödemek istediğimizi söyledik. Tazminat sonrasında ise yeni iş akdiyle çalışma yapılacağını beyan ettik. Kendisinden tazminatının da hesaplatılmasın da yarar olacağını söyledik hatta yol gösterdik. Kendisi de avukatıyla görüşüp durum bildireceğini söyledi. Görüşme sonrasında avukatı sitemize gelerek site başkanımız İlham Seyyale’ye ve sitemizin üyelerinden Kemal Atılman’a görüşlerini sundular.
Bizden 200 bin lira talep edildi. Bu talep karşısında bizde mahkeme yolu açık olduğunu söyleyerek görüşmeyi sonlandırdık.
3.600 Brüt maaşla çalışan bir personelin 13 yıl hangi şartlarda çalışırsa çalışsın 200 bin tl alması mümkün olmadığını defalarca söylememize rağmen personel Cavat Kaldır 125 bin tl verin anlaşalım sonrasında avukatı da siz 75 bin tl yatırın sonrasına bakalım demesiyle konuşmalar tamamen sonlandırıldı ve bilgi toplantısıyla üyelere durum bildirildi.

3 Mali Müşavir, 1 muhasebe uzmanı ve 2 avukat tarafından yapılan Kıdem Tazminatı ve İhbar Tazminatı toplamı hepsinde aynı rakam olarak çıkış 01.Ekim.2021 tarihi itibarıyla 54.122 TL hesaplanmıştır. Biz kendisine yine de bu bedelin üstünde olan 70 bin gibi bir rakamı hesaplamadan önce önermiştik ve buna sadık kalacaktık. Lakin talepler ne yazık ki olmayacak boyutta oldu. Bu nedenle 01.Ekim.2021 tarihi itibarıyla personelimiz Cevat Kaldır’ın iş akdinin feshine ve gerekli tazminatlarının kanuni yoldan ödenmesine Yönetim kurulu olarak karar alınmıştır. Üyelerimizde aynı görüş de olduklarını yapılan toplantıda beyan etmişlerdir.

Tazminatların ödenebilmesi için kasa açığımız olacaktır. Tazminatın ödenebilmesi için toplantıda Eylül ayına kadar yapılan gelir / gider tablosu anlatımla izah edilmiş ve 2022 yılında gelecek olan tefe tüfe zam oranından etkilenmeden 2022 yılı aidatının üyelerden (750 tl yediyüzellilira) olarak istenmesine karar verilmiştir. Bu karar oybirliği ile üyelerimizce de kabul edilmiştir.

Toplantı sonrası ödeme için üyelerimizin kuyruk oluşturması da sitemizin ne kadar konuya duyarlı ve hakim olduğunun en güzel örmeği olmuştur. Yönetimimize gösterilen bu güvenden dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

2022 YILI AİDATINI ŞİMDİ YATIRANLAR 750.00 TL OLARAK YAPACAKLAR VE GELECEK ZAMDAN ETKİLENMEYECEKLER.
ÖDEMELERİNİZİ BANKA HESABIMIZA VEYA SİTEDE BAŞKANIMIZ İLHAM SEYYALE’YE NAKTEN, KREDİ KARTI İLE YAPMANIZI RİCA EDERİZ.

SİTE BANKA HESABIMIZ.
T. İŞ BANKASI GÖKTÜRK ŞUBESİ
DENİZATI SİTESİ SİTE HESABI
IBAN 96 0006 4000 0011 2530 1156 29

Denizatı Sitesi Yönetim Kurulu